Všechny články

Povánoční tělomrsk

V úterý 22. ledna 2019 se v tělocvičně naší školy konala již tradiční sportovní akce, které se zúčastnilo přes 30 dětí z prvních až pátých tříd.

zveřejněno: 11. 2. 2019

Mladí kuchaři aktivní v naší školní kuchyňce

V tomto školním roce v souladu s ŠVP je opět výuka předmětu pracovní činnosti pro dva nejvyšší ročníky zaměřena na vaření a přípravu pokrmů. V 1. pololetí byl předmět zařazen na rozvrhu žáků a žákyň třídy 8. A. U většiny to byly první větší zkušenosti s kulinářským uměním. Zaslouží si však pochvalu, protože k plnění dílčích i celkových úkolů přistoupili zodpovědně a se zájmem se něco nového naučit.

zveřejněno: 5. 2. 2019

Ašský OVOV halový pětiboj – 6. ročník

Ve středu 30. ledna se ve sportovní hale v našem městě uskutečnila další akce pro mládež ze základních škol 2. stupně a nižšího stupně gymnázií. Organizátorem byla jako obvykle ZŠ a MŠ Okružní z Aše. V hale se sešli nejlepší sportovci z 5 škol našeho ašského okrsku – ZŠ Kamenná, ZŠ Hlávkova, ZŠ Hranice, Gymnázia Aš a školy pořadatele. Pravidelným účastníkem jsou v každém ročníku i reprezentanti ZŠ Františkovy Lázně. Škoda, že již bohužel 4. rokem chyběli žáci z Hazlova. Přesto pořadatelé zaznamenali rekordní počet přihlášek, dohromady 126 dětí na startovní čáře - 62 dívek a 64 chlapců v ročnících 2004 – 2009 bylo toho jasným důkazem.

zveřejněno: 5. 2. 2019

Přebor školy v přehazované 2019

Ve čtvrtek 24. ledna proběhl další z přeborů školy pro žáky 1. stupně, tentokráte učitelé připravili turnaj v přehazované. Přihlásila se 4 družstva, hrálo se systémem každý s každým 1 x 10 minut. S přihlédnutím k počtu přihlášených tříd se tento systém jevil jako nejlepší. Družstva byla smíšená, na palubovce se při utkáních objevila vždy minimálně 2 – 3 děvčata.

Křesťanské tradice - Vánoce

Tento projekt byl připraven ve spolupráci s Římsko-katolickou církví v Aši. Již v době adventu jsme si s dětmi začaly vyhledávat informace o tom, co to jsou vánoční tradice a obyčeje. Děti zjišťovaly i ve svých rodinách, jak prožívali tyto svátky jejich rodiče i prarodiče.

zveřejněno: 25. 1. 2019

Divadlo Z bedny (fotogalerie)

V úterý 8. ledna k nám do ŠD přijel pan Pohoda a jeho divadlo Z bedny s představením Pejsek a zima. Některé děti se proměnily v herce a s radostí se zapojily do příběhu. Všichni jsme zpívali, tleskali, zkrátka jsme si to pěkně užili.

MAGISTER CUP 2019

V pátek 11. ledna 2019 jsme uspořádali další ročník volejbalového turnaje pro pedagogy základních škol a gymnázia ašského okrsku.

Lyžařský výcvikový kurz 2019

Základní a mateřská škola Aš, Okružní 57, příspěvková organizace v souladu s ŠVP opět uspořádá ve školním roce 2018/2019 lyžařský výcvikový kurz. Konat se bude 4.–8. února 2018 ve sportovním areálu na vrchu Háj. Určen je pro žáky a žákyně 7. A.

zveřejněno: 8. 1. 2019

Vánoční besídka ve školní družině

Předvánoční čas jsme si ve školní družině opět zpestřili vánoční besídkou a soutěží ve tvorbě vánočního kapra.

zveřejněno: 8. 1. 2019

Úžasný úspěch našich plavců

V posledních dvou týdnech měli někteří žáci naší školy opravdu napilno. 5.12. se v ašském bazénu výběr ze 4. a 5. tříd účastnil závodů v plavání. Družstvo bylo složeno z 6 dívek a 6 chlapců, přičemž každý jednotlivě podle svého výběru závodil na 25 metrů, následovala polohová štafeta na 3x25 metrů a konečně štafeta celého družstva (6x25 m.). Všichni předvedli výborné výkony a zajistili si postup do okresního kola, které se konalo 12.12. taktéž v ašském bazénu. Zde tým Okružní školy nestačil pouze na družstvo z Mariánských lázní. První místo uteklo našim závodníkům jen o pár bodů, ale i přesto se kvalifikovali do krajského kola.

zveřejněno: 21. 12. 2018