Vánoční zpívání

17. a 18. prosince šli předškoláci potěšit seniory do Carvaku a Domu s pečovatelskou službou pásmem koled a básniček. Pro každého měli připravený malý dáreček. 18. prosince jsme se sešli v podvečerní hodině u svátečně nazdobeného stromečku. Společně jsme si zazpívali vánoční koledy a prožili kouzelnou atmosféru u speciálního adventního čaje a sladoučké odměny.

Mikulášská nadílka

4. prosince navštívilo mateřskou školu Divadlo Ondřej. Děti zaujatě sledovaly pásmo Vánoční putování plné vánočních zvyků a koled, které jsme si společně zazpívali. A pak přišel Mikuláš s čertem. Každá třída dostala koš plný dárečků.

Návštěva v Gattendorfu

V neděli 2. prosince jsme jeli do Gattendorfu na zahájení adventních trhů. Děti nacvičily písničku pro Mikuláše a německou koledu s českými texty a společně s německými kamarády ji prezentovaly při společném vystoupení. Mikuláš měl pro všechny děti balíček sladkostí a naši hostitelé nám přichystali vánoční čas a sušenky. Procházkou po vánočně vyzdobené vesnici jsme zakončili příjemně strávený čas s německými přáteli.

nejbližší události:

28.3.2019